mail copy

27.05.2014

Gatavojoties atvaļinājumu laikam, biznesa konsultāciju un vadītāju apmācību kompānija FORCEO veica pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot, vai Latvijā strādājošie plāno risināt ar darbu saistītus jautājumus atvaļinājuma laikā. Rezultāti parāda, ka divas trešdaļas (63%) Latvijā strādājošo plāno risināt darba jautājumus atvaļinājuma laikā. Starp vadītājiem šis skaitlis ir būtiski augstāks - 80% vadītāju apvienos atpūtu ar darbu!!

Ir pieņemts uzskatīt, ka atvaļinājumu laiks ir paredzēts atpūtai. Atslēgties no darba jautājumiem, veltīt lauku sev un atjaunot spēkus jaunam darba cēlienam. Atvaļinājums ir laiks, kuru lielākā daļa cilvēku gaida un savlaicīgi plāno. Plāno apciemot radus vai draugus, apmeklēt citas zemes, atpūsties brīvā dabā, un ... risināt darba jautājumus.

FORCEO veiktā aptauja sadarbībā ar pētījumu kompāniju GfK Custom Research Baltic parāda, ka divas trešdaļas Latvijā strādājošo (63%) atvaļinājuma laikā plāno ne tikai atpūsties, bet arī risināt ar darbu saistītus jautājumus. Gandrīz puse (48%) strādājošo atbildēs uz zvaniem, katrs trešais (35%) lasīs un atbildēs uz e-pastiem, 27% atbildēs uz īsziņām, bet katrs desmitais (12%) strādās ar darba dokumentiem.

Pārsteidzoši daudz – 8 no 10 vadītājiem, kuri strādā algotu darbu un vada vismaz vienu darbinieku, savienos atpūtu ar darbu. Divas trešdaļas (66%) vadītāju atbildēs uz zvaniem, gandrīz puse (47%) vadītāju lasīs un atbildēs uz e-pastiem, 40% atbildēs uz īsziņām, bet aptuveni katrs ceturtais (16%) vadītājs strādās ar darba dokumentiem.

GfK Klientu servisa direktore Māra Tauriņa uzsver, ka darbam atvaļinājuma laikā ir redzama saistība ne tikai ar amatu, bet arī ar strādājošā ienākumiem. Jo lielāki ienākumi, jo vairāk strādājošo plāno strādāt atvaļinājuma laikā (72% ar augstiem ienākumiem pretstatā 59% ar zemiem ienākumiem).

"Ir daudz dzirdēts par to, ka Latvijā ir jāpaaugstina darba efektivitāte. Tajā pat laikā lielākā daļa cilvēku pat atvaļinājuma laikā nepārstāj risināt darba jautājumus. Tas liek domāt par to, cik tomēr ievainojamas ir Latvijas organizācijas un cik nedroši ir Latvijas uzņēmumu vadītāji, atstājot pārraugāmo darbu bez uzmanības pat īsā laika periodā.

No otras puses, mūsu vadītājiem ir paveicies, ka ir tādi darbinieki! Ja 2/3 no tiem „neatslēdzas” no darba jautājumiem pat atvaļinājumā, tas norāda uz to augsto iesaistes pakāpi. Tiem nav vienalga, kas notiek uzņēmumā. Iespējams, tas vēlreiz parāda, cik liela loma ir vadītāju prasmēm, lai no ieinteresētiem cilvēkiem izveidotu stabilu procesu organizācijas, kuras nebūtu atkarīgas no pāris cilvēku prombūtnes," uzskata Andris Balodis, FORCEO partneris un vadošais konsultants.

FORCEO aptauja veikta interneta vidē no 2014.gada 21. līdz 26.maijam sadarbībā ar pētījumu kompāniju GfK Custom Research Baltic, aptaujājot 1023 Latvijas iedzīvotājus, tajā skaitā 796 strādājošos.

 

Vairāk jautājiet Andrim Balodim pa e-pastu: andris.balodis@forceo.lv vai tālruni 29 282 101.