mail copy

Par procesiem un projektiem

Mērķi, Procesi un Struktūra.

Mērķi, Procesi un Struktūra ir jebkuras organizācijas trīs vadīšanas prioritātes. Krilova fabula par gulbi, līdaku un vēzi, kas bija iecerējuši vilkt vezumu, ir lieliska analoģija tam, kā šīs vadīšanas prioritātes samērā bieži tiek īstenotas mūsdienu organizācijās. Koncentrēšanās uz jebkuru vienu no ausgtākminētajām prioritātem ne vienmēr ļauj sasniegt iecerētos rezultātus. Fabulā gulbis vezumu velk mākoņos, līdaka - ūdenī, bet vēzis atpakaļ. Rezultāts - vezums nekust ne no vietas.
Kāda ir organizācijas vadīšanas analoģija ar Krilova fabulu? Par to šajā stāstā.

Kā vadīt? Procesi vs Projekti.

Pirms ķerties pie procesu vadīšanas un uzlabošanas, ir svarīgi saprast, kāda tipa process tas ir. Pēc būtības visi procesi dalās divās lielās grupās - Procesos un Projektos. Katram no tiem ir savi plānošanas un kontroles rīki. Ir svarīgi tos zināt un ir svarīgi tos nejaukt. Kā plānot un kontrolēt dažādu tipu procesus - par to šajā stāstā.

Patiesība par mārketinga procesu.

Šoreiz stāsts ne tik daudz par Mārketingu, kā mentālu disciplīnu, bet gan kā par biznesa procesu. Kas ir mārketings organizācijā - radošu cilvēku domas lidojums jeb sistemātisks darbs organizācijas biznesa attīstīšanai? Šoreiz stāsts par to, kā mārketingu no lietvārda padarīt par darbības vārdu, no tērētāja par naudas pelnīšanas priekšnoteikumu jebkurā organizācijā.

 

Kā atšķirt procesus no projektiem? Kā tos vadīt?

    Jaunākais video:

Stratēģiskā plānošana un Mērķu stresa tests 

Vairāk jautājiet Andrim Balodim pa e-pastu: andris.balodis@forceo.lv vai tālruni 29 282 101.