Par cilvēku vadību
Andris Balodis EXPO Biznesam organizētajā vebinārā uzstājās ar tēmu "Laid, lai pulkstenis iet!".
"Man nav laika!" - visbiežākā atruna kaut ko nedarīt vai atteikt. Atruna, kas strādā gandrīz 100% gadījumu. Korporatīvajā pasaulē ir pieņemts lepoties ar garām darba stundām, un brīžos, kad cilvēki ir uz pārdegšanas robežas, tiem tiek piedāvāta palīdzība. Darbinieki tiek sūtīti mācīties laika menedžmentu.
Šoreiz nerunāsim par to, kas ir laba vai slikta laika plānošana, bet gan par to, vai mēs pareizi uzdodam jautājumu! Varbūt atbilde ir jāmeklē pavisam citā dimensijā? Iespējams mums ir nepieciešams uzlabot nevis laika, bet gan enerģijas menedžmentu.
Ja inženieris konstruē iekārtu un nepareizi aprēķina detaļu veidu un stiprību, tās vienkārši salūzt un nefunkcionē. Šie elementi ir godīgi, jo ar savu darbību parāda inženierim, ka esošajos apstākļos ar savām īpašībām nav spējīgi izpildīt sistēmai izvirzīto uzdevumu.
Ar cilvēkiem uzņēmumos ir savādāk. Tie mēģina funkcionēt līdz pēdējam. Tomēr ja lūzt, tad parasti tās ir nevis vadītāju, bet gan konkrēto cilvēku problēmas. Reti tiek uzskatīts, ka uzņēmumi ir nejēdzīgi uzbūvēti vai vadīti, jo tie taču funkcionē!
Konflikti uzņēmumos visbiežāk tiek uzskatīti par psiholoģisku problēmu, un to risināšanā mēdz iesaistīties uzņēmumu psihologi. Tomēr uz konfliktiem var paskatīties arī kā uz parādībām, kuru pirmcēloņi ir radušies vadības sistēmās nevis cilvēkos. Paskatīties uz notiekošo ar inženiera skatu un mēģināt novērst konfliktus bez psihologa ...
Kas ir organizācijas enerģija? Nauda kontā, produkti, harizmātiski vadītāji? Organizācijas enerģija ir KATRA darbinieka darbs, ko tas paveic esot darba vietā! Lai cik liela šī enerģija arī būtu, tās lielums ir galīgs, un pienāk brīži, kad tā beidzās. Lielai daļai uzņēmumu vadītāju šķiet, ka primāri enerģija tiek tērēta, lai paveiktu tiešos darba pienākumus un apkalpotu klientu. Bet tā tas tomēr nav. Kā ir - par to šajā stāstiņā.
Vai darbinieku mācības ir naudas ceļš uz miskasti? Daudzi tam piekrīt, bet daudzi arī iebilst. Un taisnība ir gan vieniem, gan otriem. Šoreiz mazs stāstiņš par to, kā atbildību par mācību rezultātu pārnest no vadītāja uz darbinieku un samazināt naudas daudzumu, kas dodas uz miskasti!
Kā atšķirt procesus no projektiem? Kā tos vadīt?
Jaunākais video:
Stratēģiskā plānošana un Mērķu stresa tests
Vairāk jautājiet Andrim Balodim pa e-pastu: andris.balodis@forceo.lv vai tālruni 29 282 101.