mail copy

Par cilvēku vadību

Enerģijas menedžments.

Andris Balodis EXPO Biznesam organizētajā vebinārā uzstājās ar tēmu "Laid, lai pulkstenis iet!".

"Man nav laika!" - visbiežākā atruna kaut ko nedarīt vai atteikt. Atruna, kas strādā gandrīz 100% gadījumu. Korporatīvajā pasaulē ir pieņemts lepoties ar garām darba stundām, un brīžos, kad cilvēki ir uz pārdegšanas robežas, tiem tiek piedāvāta palīdzība. Darbinieki tiek sūtīti mācīties laika menedžmentu.

Šoreiz nerunāsim par to, kas ir laba vai slikta laika plānošana, bet gan par to, vai mēs pareizi uzdodam jautājumu! Varbūt atbilde ir jāmeklē pavisam citā dimensijā? Iespējams mums ir nepieciešams uzlabot nevis laika, bet gan enerģijas menedžmentu.

Konfliktoloģija uzņēmumā - ko psihologi jums nestāsta.

Ja inženieris konstruē iekārtu un nepareizi aprēķina detaļu veidu un stiprību, tās vienkārši salūzt un nefunkcionē. Šie elementi ir godīgi, jo ar savu darbību parāda inženierim, ka esošajos apstākļos ar savām īpašībām nav spējīgi izpildīt sistēmai izvirzīto uzdevumu.

Ar cilvēkiem uzņēmumos ir savādāk. Tie mēģina funkcionēt līdz pēdējam. Tomēr ja lūzt, tad parasti tās ir nevis vadītāju, bet gan konkrēto cilvēku problēmas. Reti tiek uzskatīts, ka uzņēmumi ir nejēdzīgi uzbūvēti vai vadīti, jo tie taču funkcionē!

Konflikti uzņēmumos visbiežāk tiek uzskatīti par psiholoģisku problēmu, un to risināšanā mēdz iesaistīties uzņēmumu psihologi. Tomēr uz konfliktiem var paskatīties arī kā uz parādībām, kuru pirmcēloņi ir radušies vadības sistēmās nevis cilvēkos. Paskatīties uz notiekošo ar inženiera skatu un mēģināt novērst konfliktus bez psihologa ...

Kā pieņemt darbā īsto cilvēku?

Tik daudz ko varētu paveikt, ja būtu īstie cilvēki! Tie no Jums, kas ir meklējuši jaunus darbiniekus atzīs, ka ir grūti iedomāties sarežģītāku un nogurdinošāku procesu! Ir labi, ka uzņēmumā ir Personāla daļas, kas izpilda tehnisko darbu, bet atstāt viņu ziņā gala lēmumu nevar. Gala lēmumu tāpat ir jāpieņem vadītājam. Kā pieņemt pareizo cilvēku un nekļūdīties? Vai pieņemt labu CV vai tomēr balstīt savu lēmumu uz citiem apsvērumiem? Par to šajā stāsta.

Enerģijas nezūdamības likums.

Kas ir organizācijas enerģija? Nauda kontā, produkti, harizmātiski vadītāji? Organizācijas enerģija ir KATRA darbinieka darbs, ko tas paveic esot darba vietā! Lai cik liela šī enerģija arī būtu, tās lielums ir galīgs, un pienāk brīži, kad tā beidzās. Lielai daļai uzņēmumu vadītāju šķiet, ka primāri enerģija tiek tērēta, lai paveiktu tiešos darba pienākumus un apkalpotu klientu. Bet tā tas tomēr nav. Kā ir - par to šajā stāstiņā.

Darbinieku apmācības - atrākais naudas ceļš uz miskasti? 1.daļa

80% gadījumu darbinieku apmācības ir ĀTRĀKAIS NAUDAS CEĻŠ UZ MISKASTI. Tiesa gan tikai priekš uzņēmuma, kurš apmaksā šīs apmācības. Darbiniekiem, protams, tā ir lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas. Kāpēc tā notiek?

Darbinieku mācības - ātrākais naudas ceļš uz miskasti? 2.daļa

Vai darbinieku mācības ir naudas ceļš uz miskasti? Daudzi tam piekrīt, bet daudzi arī iebilst. Un taisnība ir gan vieniem, gan otriem. Šoreiz mazs stāstiņš par to, kā atbildību par mācību rezultātu pārnest no vadītāja uz darbinieku un samazināt naudas daudzumu, kas dodas uz miskasti!

Komandu saliedēšana - mīti un realitāte

Katrā uzņēmumā pienāk mirklis, kad vadītājs aizdomājas par komandas saliedēšanas pasākumu. Daudzu uzņēmumu vadītāji savus darbiniekus sūta brīvā dabā, spēlēt spēles un pat kopā iet pirtī. Pastāv viedoklis, ka šādā veidā darbinieki darba  jautājumos labāk sadarbosies! Diemžēl gaidītais rezultāts parasti izpaliek. Efektīvu, uz rezultātu sasniegšanu balstītu komandu nevar izveidot atrauti no reālā biznesa. Izveidot efektīvu komandu var no jebkuriem cilvēkiem, bet tas prasa mērķtiecīgu darbu un disciplīnu. Par to šajā video.

Kā atšķirt procesus no projektiem? Kā tos vadīt?

    Jaunākais video:

Stratēģiskā plānošana un Mērķu stresa tests 

Vairāk jautājiet Andrim Balodim pa e-pastu: andris.balodis@forceo.lv vai tālruni 29 282 101.